Gönderen Konu: Bu sene Erasmus sınavını kazandım ama daha sonra iki üniversite anlaşamadı.  (Okunma sayısı 2577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emin Güldemir

• *
  • Puanı : 0
Arkadaşlar merhaba.Ben Erciyes Üniversitesi'nde okuyorum.bu sene Mart ayında Erasmus sınavına girdim ve Eylül ayında Macaristan-Pecs'te okumaya hak kazandım.Haziran'a kadar işlemlerin %90'ı hallolmuştu (pasaport,derslerin denkliği,ders seçimi ve diğer belgeler)..Ama Haziran ayının ortasında kabul mektubunu beklerken,Macaristan'dan bir e-mail aldık ve e-mail'de; Benim kendi üniversiteme geçen Eylül-Ekim ayında anlaşma metninin yenilenmesini içeren dosya gönderdiklerini ama cevap alamadıkları için bizim şimdiki başvurumuzu onaylayamayacakları yazıyordu.Biz adeta şok olduk (!) Durumu hemen üniversitemdeki Erasmus Ofisi'ne bildirdik ve o günden beri yazışma hala devam ediyor ve en ufak bir gelişme yok.Sürekli irtibat halindeyim ama değişen pek de bir şey yok şu an için.İşin garip tarafı; Pecs bu sürece kadar her şeye onay verdi (yurt başvurusu,ders denkliği onayı ve diğerleri) Madem anlaşma yoktu ne diye bizim her şeyimize onay verdiler? Niye baştan söylemediler????[/size]Aranızda bu sorunu yaşayan oldu mu? Eğer olduysa ne gibi şeyler oldu? Bilgilendirirseniz çoook sevinirim,şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı UGUR

• Yönetici
  • *
  • Puanı : 12
    • Polonya
Arkadaşlar merhaba.Ben Erciyes Üniversitesi'nde okuyorum.bu sene Mart ayında Erasmus sınavına girdim ve Eylül ayında Macaristan-Pecs'te okumaya hak kazandım.Haziran'a kadar işlemlerin %90'ı hallolmuştu (pasaport,derslerin denkliği,ders seçimi ve diğer belgeler)..Ama Haziran ayının ortasında kabul mektubunu beklerken,Macaristan'dan bir e-mail aldık ve e-mail'de; Benim kendi üniversiteme geçen Eylül-Ekim ayında anlaşma metninin yenilenmesini içeren dosya gönderdiklerini ama cevap alamadıkları için bizim şimdiki başvurumuzu onaylayamayacakları yazıyordu.Biz adeta şok olduk (!) Durumu hemen üniversitemdeki Erasmus Ofisi'ne bildirdik ve o günden beri yazışma hala devam ediyor ve en ufak bir gelişme yok.Sürekli irtibat halindeyim ama değişen pek de bir şey yok şu an için.İşin garip tarafı; Pecs bu sürece kadar her şeye onay verdi (yurt başvurusu,ders denkliği onayı ve diğerleri) Madem anlaşma yoktu ne diye bizim her şeyimize onay verdiler? Niye baştan söylemediler? ??? Aranızda bu sorunu yaşayan oldu mu? Eğer olduysa ne gibi şeyler oldu? Bilgilendirirseniz çoook sevinirim,şimdiden teşekkürler.

Anlaşma konusu işin en önemli noktası zaten.Yapılan herşey anlaşma üzerinden oluyor.Kaç öğrenci gönderileceği, ders içerikleri, ne kadar kalınacağı vs.. Bu anlaşmaların da belli bir süresi olmalı haliyle.Bu süre sonunda anlaşmalar bitiriledebiliniyor.Örneğin yanılmıyorsam İngiltere bu konuda sıkıntı yaşanılan ülkeler arasında.Bizim anlaşmamız Polonya ileydi ve biz bir sıkıntı yaşamadan 1 senemizi orada tamamlayıp geldik sorunsuz olarak.Ama dediğim gibi anlaşmada sorun olmadığı için böyle oldu.Neden onay verdiler konusuna birşey diyemeyeceğim o konuda haklısınız en baştan da belirtilebilirlerdi.Olayın takipçisi olmalsınız, gerekirse sizde mailleşme sürecinde rol almalısınız.Bir şekilde sorunu çözeceklerdir diye tahmin ediyorum.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2013, 01:28:45 Gönderen: Eragon »
Electrical & Electronics Engineer

Çevrimdışı Emin Güldemir

• *
  • Puanı : 0
''İnşallah çözerler'' demekten başa bir çarem kalmıyor.. Sorun çıktığından beri Macaristan/Pecs'e de en az 5 e-mail attım,oradaki Int Office'e ama onlar da cevap vermiyorlar..Buradaki Office'i her gün arıyorum hep aynı şeyi söylüyorlar.Böyle çaresizce beklemek çok sinir bozucu bir durum,olmayacaksa eğer ona göre şekillendiricem önümüzdeki senemi..Ne zamana kadar açıklığa kavuşur diyorum,bilmiyoruz diyorlar.Hayır,kim bilecek onlarda başka?? Ayrıca,madem bir anlaşma sağlanamadı bu yıl ve orası bize bunu geç bildirdi.Buradaki Office'in hiç mi haberi yoktu? Eğer haberi yoksa bunlar o Office'te ne yapıyorlar o halde? Bir yerde sorun var ama nerede onu şimdi göremiyorum ama eğer ki bu hakkım elimden alınırsa da mahkemeye vericem buradaki Office'i.

Çevrimdışı UGUR

• Yönetici
  • *
  • Puanı : 12
    • Polonya
''İnşallah çözerler'' demekten başa bir çarem kalmıyor.. Sorun çıktığından beri Macaristan/Pecs'e de en az 5 e-mail attım,oradaki Int Office'e ama onlar da cevap vermiyorlar..Buradaki Office'i her gün arıyorum hep aynı şeyi söylüyorlar.Böyle çaresizce beklemek çok sinir bozucu bir durum,olmayacaksa eğer ona göre şekillendiricem önümüzdeki senemi..Ne zamana kadar açıklığa kavuşur diyorum,bilmiyoruz diyorlar.Hayır,kim bilecek onlarda başka?? Ayrıca,madem bir anlaşma sağlanamadı bu yıl ve orası bize bunu geç bildirdi.Buradaki Office'in hiç mi haberi yoktu? Eğer haberi yoksa bunlar o Office'te ne yapıyorlar o halde? Bir yerde sorun var ama nerede onu şimdi göremiyorum ama eğer ki bu hakkım elimden alınırsa da mahkemeye vericem buradaki Office'i.

Evet arada bir bağlantı kopukluğu var ama sorun nerde beli değil dediğin gibi.Bence sen olmayacakmış gibi düşünüp ona göre hazırlıklarını yapmaya başla.Durum pek parlak görünmüyor.Bölümünüzün erasmus koordinatörü yok mu ? Onunla gidip bir görüşsen ?
Electrical & Electronics Engineer

Tags:

Konusuna Ait Benzer Konular

Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
1625 Gösterim
Son İleti 21 Temmuz 2011, 16:19:17
Gönderen: alimali
0 Yanıt
1125 Gösterim
Son İleti 22 Temmuz 2011, 00:28:23
Gönderen: UGUR
2 Yanıt
1998 Gösterim
Son İleti 25 Eylül 2011, 21:21:45
3 Yanıt
2057 Gösterim
Son İleti 03 Ocak 2012, 10:35:46
3 Yanıt
1803 Gösterim
Son İleti 28 Nisan 2012, 02:24:56
Gönderen: lazharputlu

Forum'dan Son Başlıkları Görebilmek İçin Lütfen Üye Girişi Yapınız.