Gönderen Konu: Odensede Öğrenci olmak  (Okunma sayısı 4037 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hdogrukan

• *
  • Puanı : 2
    • Danimarka
Odensede Öğrenci olmak
« : 24 Mart 2011, 22:01:48 »
Eğtim sistemi ELektrik-Elektronik Mühendisliği Öğrencilerileri içindir.

Öncelikle hayat şartlarından bahsetmek istiyorum

Hayat Şartları ;
 Danimarka avrupanın en pahalı şehirlerindendir ama burslarımızda ona göre ayarlanmıştır eğer aşırıya kaçmadığınız sürece ki bundan ne anlıyosanız artık :) burs paranız yeter Türk lirasına vurduğunuzda herşey pahalı gelir fakat yaklaşık 3500 DKK yurt paranız çıktığında oda yaklaşık (2000 - 2300 DKK) geri kalan para güzel bi şekilde sizi idare eder. Uygun alışveriş yapabileceğiniz marketler vardır ve ucuzdur.

Eğtim ;

Burdaki eğtim sistemi Türk öğrencilerine oldukça yabancıdır çünkü teorik bilgi üzerine değil pratik bilgi üzerine kurulmuştur. Uyum sağlamada sıkıntı çekebilirsiniz Özellikle mühendislik öğrencileri. Biz Erasmus sınıfında okumuyoruz bu bir dez avantaj bizler için çünkü bi anda hoca Danimarakalı öğrenciye Danca konuşmaya başlıyor ve film orda kopuyor :) . Hocayla resmi olmanıza gerek yok bu ülkede gayet samimi olabilirsiniz ve hertürlü yardımı alabilirsiniz eğtim hoca tabanlı değil öğrenci üzerine kurulmuştur. Hayal gücünüze hiçbir şekilde karşı çıkmazlar imkanlar inanılmayacak kadar çoktur. Derler uygulama ve teori üzerinedir. Uygulamalı derlerde ya istediğiniz projeyi seçersiniz yada hocanın tavsiyeleri üzerine ilerlersiniz. Dönem boyunca 2-3 proje dersi alırsız. Micro kontrol programlamada C dili kullanılır. Buraya gelcek arkadaşların Psoc Development kit,Labview Grafik programlama hakkında en az ön bilgiyle gelmelerine fayda görüyorum. Çünkü micro dersi bu konular baz alınarak işleniyor.Elektronik ve MAtematik derslerinde Türk öğrencilerin zorlanacağını düşünmüyorum çünkü gerçekten bu alanlarda biz çok ilerdeyiz ( Teorik bilgide çok ilerdeyiz ) ve birde işin sözel kısmı var Proje yönetmenliği ve İletişim dersi bu derlerde kısacası Mühendis olarak bi ürünü nasıl pazarlarsın ve onu nasıl tanıtırsın. Sunum destekli öğrenciyi sunum yapmaya iten derslerdir. Bu derslerde Sunum yapma yeteneği İş hayatında iletişim iş hayatında kullandığımız ingilizce ve grammer kuralları mailleşme tekniği hakkında dökümanlar incelenir ve bizlerden rapor istenir .Bu konularla sizi sıkmak istemiyorum ama soru-cevap şeklinde yardımcı olabilirim ..

« Son Düzenleme: 24 Mart 2011, 22:02:31 Gönderen: hdogrukan »

ForumErasmus

Odensede Öğrenci olmak
« : 24 Mart 2011, 22:01:48 »

Çevrimdışı UGUR

• Yönetici
  • *
  • Puanı : 12
    • Polonya
Ynt: Odensede Öğrenci olmak
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2011, 22:08:26 »
teşekkür ettim kardeşim , ellerine sağlık.. :)
Electrical & Electronics Engineer

Çevrimdışı SelintiGazer

• Küllerinden savrulurken zorda olsa gördüm gökyüzünü..
  • *
  • Puanı : 2
  • CehennemlikAdam
Ynt: Odensede Öğrenci olmak
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2011, 18:35:46 »
güzel bir makale olmuş. teşekkürler efendim . :)

Konusuna Ait Benzer Konular

Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
18 Yanıt
14225 Gösterim
Son İleti 01 Aralık 2011, 00:50:50
Gönderen: UGUR
3 Yanıt
3086 Gösterim
Son İleti 31 Mart 2011, 18:53:37
2 Yanıt
2200 Gösterim
Son İleti 25 Eylül 2011, 18:39:16
Gönderen: txckdr
6 Yanıt
5683 Gösterim
Son İleti 19 Nisan 2012, 23:55:42
2 Yanıt
4362 Gösterim
Son İleti 21 Aralık 2015, 21:14:29

Forum'dan Son Başlıkları Görebilmek İçin Lütfen Üye Girişi Yapınız.